Uncategorized

5 oryginalnych sposobów na wykończenie ścian w mieszkaniu

Marząc o oryginalnym wnętrzu, warto postawić na ciekawe rozwiązania już na etapie wykończenia. Jednym z najbardziej efektownych sposobów na stworzenie niebanalnego pomieszczenia jest wykorzystanie ścian jako dekoracji. Oto 5 sposobów na interesujące wykończenie ścian

1) Farba betonowa od sklepu Budujmy
Beton to jeden z najmodniejszych trendów w urządzaniu wnętrz. Nadaje im nowoczesny, nieco industrialny wygląd, dzięki czemu te nabierają charakteru i stylu. Stworzenie betonowej ściany jest wyjątkowo proste, jeśli do wykończenia użyta zostanie farba betonowa tynk ozdobny – efekt do złudzenia przypomina naturalny betonowy mur!

2) Tablicówka
Inny sposób na oryginalną ścianę to farba tablicówka, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w pokoju dziecięcym zamiast tablicy lub w kuchni, gdzie posłuży do spisywania przepisów i obowiązków rodiny.

3) Ściana z cegieł
Wnętrzarskim hitem kilku ostatnich sezonów są też ściany z cegieł – w kamienicy wykorzystać można już istniejący mur, w nowych mieszkaniach stworzyć ceglaną ścianę z dostępnych w sklepach licówek.

4) Tapeta
Jednym z najbardziej oryginalnych sposobów na wykończenie ścian są tapety – dostępne w wielu wzorach i różnej kolorystyki wyróżnią każde wnętrze: zarówno klasyczne, jak i nowoczesne.

5) Drewniane panele
Pragnąc nadać wnętrzu przytulności, do wykończenia ścian można wykorzystać panele fakturą przypominające naturalne drewno. Drewniana ściana będzie przyciągać uwagę i stanowić interesujący detal wnętrza.