Dekoracje

Co sprawdzić przed zakupem plansz ściennych?

Plansze na ścianę stały się prawdziwym hitem. Doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i minimalistycznych aranżacjach, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Dzięki nim pomieszczenie może zyskać niebanalnego wyrazu. Podczas doboru odpowiednich dodatków warto uwzględnić nie tylko aktualnie obowiązujące trendy wnętrzarskie, ale również osobiste upodobania. Tylko wtedy będziemy maksymalnie zadowoleni z zakupu.

Gramatura papieru

plansza-monday-coffee

Plansze ścienne występują w różnorodnych formatach oraz wariantach. Istotne jest to, aby postawić na dekoracje wysokiej jakości, które zostały wykonane z bezpiecznych, a jednocześnie trwałych materiałów. Powinny one przez długi czas utrzymać pierwotną formę. Duże znaczenie ma oczywiście odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Dobra plansza inspiracyjna musi zostać wydrukowana na papierze o optymalnej gramaturze. Priorytetem jest to, aby był on:

  • odporny na przypadkowe rozerwania,
  • niepodatny na działanie wilgoci lub promieniowania UV,
  • bezpieczny dla otoczenia oraz środowiska naturalnego.

Estetyka wykonania

Przed zakupem idealnej planszy na ścianę dobrze jest porównać ze sobą kilka dostępnych ofert. Z pewnością decyzji o zakupie lepiej nie podejmować zbyt pochopnie. Wiele osób decyduje się na złożenie zamówienia przez internet. Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie wygodne, a jednocześnie niekłopotliwe. Plusem jest również wysoka różnorodność towarów oraz niewygórowane ceny.

Oczywiście wybierając planszę ścienną należy zweryfikować estetykę jej wykonania. Istotne jest, by nawet najmniejsze detale zostały starannie wykończone. Zwróćmy uwagę, czy produkt posiada listwy, które chronią przed zwijaniem się papieru. Powinny zostać one wyprodukowane z wytrzymałych tworzyw, które nie ulegną przedwczesnemu uszkodzeniu. Dobrze jest również sprawdzić, jaki uchwyt posiada dekoracja.