Do łazienki

Co zrobić, by łazienka lśniła

Utrzymanie łazienki w bezwzględnej czystości jest prawdziwym wyzwaniem, z którym ma nawet problem niejedna gospodyni domowa z długoletnim doświadczeniem. Zazwyczaj przestrzenie łazienkowe posiadają bowiem wiele trudno dostępnych zakamarków, a sanitariaty składają się z mnóstwa pomniejszych elementów. Gdy do tego dobierzemy jeszcze ceramikę o nieoczywistych i wymagających kształtach, sprzątanie łazienki może stać się zmorą i zajęciem, na które często przyjdzie stracić całe godziny, a rezultaty pracy i tak mogą okazać się niezadowalające.

Prostota i gładkie powierzchnie

Obecnie obowiązującym trendem jest swoisty minimalizm w zakresie aranżacji łazienkowych, czego wyrazem jest ceramika catalano, pochodząca od włoskiego producenta. Konstrukcja poszczególnych sanitariatów i części składowych odznacza się prostotą, a co za tym idzie łatwo je umyć, czy choćby przetrzeć z kurzu. Bardzo praktyczne są również gładkie powierzchnie, ponieważ woda i inne zanieczyszczenia mogą bez trudu spływać, zamiast gromadzić się w szczelinach. Ceramika tego typu jest szeroko wykorzystywana przez osoby, których głównym problemem jest brak czasu na codzienne zaawansowane sprzątanie w łazience, ale nie tylko. Ceramika wytwarzana jest w oparciu o technologię cataglaze, co ma zabezpieczać przed osadzaniem się brudu i kurzu na powierzchni umywalek i innych produktów. Gładkość powierzchni determinują bardzo wysokie temperatury, w których materiały poddawane są obróbce.

Łazienka w stylu catalano

Ceramikę catalano można uznać za niezwykle uniwersalną, ponieważ pasuje w zasadzie do każdej łazienki. Można ją efektownie wkomponować w pomieszczenia utrzymane, zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej odsłonie. Skromny design sprawia, że ceramika nie odciąga uwagi od innych elementów wystroju oraz ciekawych dodatków. Można postawić na tradycyjne metody porządkowania łazienki i zainwestować w najskuteczniejsze środki, lecz ciekawym rozwiązaniem jest działanie profilaktyczne i ułatwiające porządki, jakim jest dobór niewymagającej ceramiki.