Do łazienki

Czy warto postawić na baterię mocowaną na umywalce?

Dobrej jakości bateria umywalkowa wcale nie musi kosztować majątku. Warto wiedzieć, że w sprzedaży znajduje się wiele interesujących modeli, które zapewniają wysoki poziom funkcjonalności oraz wygody użytkowania. Jak wybrać odpowiedni? Ostatecznej decyzji nie należy podejmować bez przeanalizowania poniższych czynników.

Otwór wykonany w umywalce

Bateria do umywalki umieszczona bezpośrednio na jej powierzchni wymaga fabrycznie wykonanego otworu. W innym przypadku montaż nie jest możliwy. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że oba elementy powinny być ze sobą zgodne pod względem wymiarów. Samodzielny dobór nie jest prosty – może okazać się, że zakupiony kran do umywalki nie współgra z posiadaną ceramiką. Właśnie dlatego najlepiej postawić jest na gotowy zestaw. To świetna opcja dla tych, którzy nie chcą popełnić pomyłki.

Najczęściej spotyka się baterie umywalkowe stojące (jednouchwytowe). Posiadają one wiele zalet – można do nich zaliczyć m.in.

  • możliwość swobodnego regulowania temperatury oraz strumienia wody,
  • niższe zużycie wody,
  • niższe ryzyko przeciekania.

Nieprzeciętny komfort obsługi

Wśród baterii do umywalki mocowanych na jej powierzchni można znaleźć również modele tradycyjne, które posiadają dwa kurki (jeden na ciepłą, a drugi na zimną wodę). Trzeba jednak wspomnieć, że obecnie jest to rozwiązanie relatywnie rzadko spotykane. Niektórzy jednak uważają, że łatwiej jest dobrać temperaturę strumienia, która będzie zgodna z posiadanymi oczekiwaniami. Ostateczna decyzja to kwestia bardzo indywidualna.

W dzisiejszych czasach najczęściej spotyka się jednouchwytowe krany do umywalki. Wynika to z faktu, że ich obsługa jest bardzo prosta, a jednocześnie bezproblemowa. Ponadto jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekologiczne. Wynika to z faktu, że niektóre kurki ciężko jest dokręcić, co wiąże się z niekontrolowanym wyciekiem wody.

Więcej na: Łazienka Rea