Do łazienki

Czym myć metalową półkę łazienkową?

Metalowa półka łazienkowa to nie tylko ozdoba każdej łazienki, ale też bardzo praktyczny mebel. Na takiej półce można postawić wiele rzeczy potrzebnych w łazience, w tym rzeczy ciężkie, takie jak proszki czy płyny do prania. Oczywiście ciężkie rzeczy można stawiać, jeśli jest to stojąca półka narożna łazienkowa. Taka półka narożna metalowa do łazienki może być rzecz jasna też wisząca. Na wiszącej jednak nie powinno się stawiać rzeczy zbyt ciężkich, szczególnie jeśli jest zawieszona na bardzo delikatnych hakach lub wkrętach.

Mycie metalowej półki łazienkowej

Metalowa półka łazienkowa (zobacz taką: https://bokono.pl/pl/c/Polki-i-regaly-lazienkowe/134), jak każdy element wyposażenia łazienki, od czasu do czasu należy oczywiście umyć. W przeciwieństwie do plastikowych, czy szklanych elementów wyposażenia łazienki, metalową półkę należy myć bardzo delikatnie. Do tego celu najlepiej używać miękkiej szmatki, ewentualnie gąbki, pamiętając jednak, by półkę myć miękką stroną gąbki, a nie szorstką. Mycie półki łazienkowej zbyt szorstką szmatką czy gąbką może bowiem doprowadzić do jednego. Powstaną na powierzchni półki większe lub mniejsze zarysowania. Zarysowania oczywiście spowodują to, że półka będzie wyglądać mniej atrakcyjnie. To jednak niejedyny problem. Zarysowania na półce mogą bowiem doprowadzić do przyspieszonego jej rdzewienia.

Warto zabezpieczyć półkę przed rdzewieniem

Metalową półkę łazienkową nie tylko warto myć bardzo ostrożnie, by jej nie zarysować. Bardzo rozsądnym krokiem jest zabezpieczenie metalowych powierzchni przed ich szybkim rdzewieniem. W łazience panuje bardzo duża wilgotność, wiadome zatem jest, że rdza rozwijać może się znacznie szybciej niż w suchym miejscu. Zabezpieczyć można półkę choćby od czasu do czasu spryskując ją woskowym preparatem do mebli. Będzie wyglądać lepiej, nie będzie też ryzyka jej przyspieszonego rdzewienia.