Do łazienki

Drzwi przesuwne do łazienki

Dobór odpowiednich drzwi do łazienki jest bardzo ważny. Decydują one bowiem nie tylko o komforcie użytkowania pomieszczenia, ale także o jego wystroju. Na szczęście w sklepach znaleźć można wiele rodzajów drzwi przesuwnych, toteż każdy z pewnością będzie stanie wybrać takie, które będą nie tylko ładne, ale i praktyczne.

Drzwi przesuwne łazienkowe

Montaż drzwi przesuwnych w wejściu do łazienki jest rozwiązaniem, na które jeszcze decyduje się niewielu ludzi. Tymczasem najnowsze trendy architektoniczne mówią, że drzwi przesuwne do łazienki będą nadchodzącym hitem mody. Są one niesamowicie wygodne w użytkowaniu – wystarczy lekkie pchnięcie w bok i łazienka stoi otworem. Płynnie i sprawnie przesuwają się po szynach, nie skrzypią i nie zajmują zbędnej przestrzeni, co jest bardzo cenne w niewielkich łazienkach.

Warto zastanowić się nad takim niestandardowym rozwiązaniem, główkując nad aranżacją łazienki.

Drzwi przesuwne prysznicowe

To, jakie drzwi dobierze się do prysznica, jest bardzo ważne. Idealne drzwi przesuwne prysznicowe powinny być przede wszystkim szczelne – dzięki temu nie trzeba wycierać podłogi po każdym prysznicu. Ponadto powinny one przesuwać się cicho i płynnie. Z racji tego, że drzwi prysznicowe mają kontakt z wysoką temperaturą, zimną i gorącą wodą oraz wilgocią, muszą być one wykonane z materiałów odpornych na tak trudne warunki. Tylko to gwarantuje satysfakcję z ich użytkowania.