Dekoracje

Gdzie warto umieścić listwę dekoracyjną do płytek?

Płytki to rozwiązanie bardzo popularne w przypadku łazienek. Wynika to przede wszystkim z ich właściwości. Są odporne na wilgoć oraz wodę, a jednocześnie, szeroki wybór deseni pozwala na stworzenie indywidualnej, eleganckiej przestrzeni. Warto także wziąć pod uwagę dodatkowe materiały wykończeniowe, które mają wpływ na trwałość płytek, jak również ogólną estetykę. Oczywiście, do podstawowych należą fugi, które służą wypełnieniu szczelin pomiędzy płytkami. Zapobiega to przedostawaniu się wody pod ich powierzchnię.

Eleganckie wykończenie płytek w łazience

Jednym z bardziej popularnych rozwiązań, które pozwala również na zaoszczędzenie pewnej kwoty, która wiąże się z wykończeniem lub remontem łazienki, jest umieszczenie płytek na ścianie do określonej wysokości. To sprawia, iż warto zastosować także dodatkowy element, który zwieńczy górną część płytek. Dlatego doskonale sprawdzają się listwy wykończeniowe do płytek. Przede wszystkim pełnią funkcję ochronną. Oznacza to, że płytki stają się mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne w trakcie sprzątania. Dodatkowo, jest to elegancki akcent, który uzupełnia w sposób wizualny całe wnętrze.

Listwa wykończeniowa do płytek jako element ozdobny

Listwa dekoracyjna do płytek ma jednak szersze zastosowanie. Z powodzeniem może być użyta pomiędzy jednym poziomem płytek a drugim, co wprowadzi dodatkowo estetyczny akcent. Wybierać można spomiędzy takich rozwiązań, jak listwy złote, srebrne, czarne i nie tylko. Poprzez możliwość stworzenia takiego akcentu kolorystycznego, wnętrze staje się bardziej żywe.