ogród

Jak dbać o basen ogrodowy kanadyjski?

W dzisiejszych czasach wydaje się, że każdy ma basen. Od wielkich klubów po skromne podwórka – każdy chce się cieszyć tym letnim uczuciem. Nie każdy jednak wie, jak w pełni wykorzystać możliwości swojego basenu. Przy tak wielu projektach i opcjach nie wiadomo, od czego zacząć. Dlatego właśnie tu jesteśmy! Przeczytaj, aby uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania dotyczące projektowania i konserwacji basenu ogrodowego.

Co to jest basen ogrodowy kanadyjski?

Basen ogrodowy kanadyjski z https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-ogrodowe-stalowe-Gre-c357 to basen, który w całości buduje się na podwórku. Zazwyczaj są one budowane w małej, naziemnej obudowie basenowej. Takie obudowy są wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są bardzo trwałe i długowieczne. Baseny ogrodowe są idealne, jeśli masz duże podwórko lub dużą działkę.

Jak często należy czyścić basen ogrodowy kanadyjski?

  • Basen należy czyścić, gdy w wodzie pojawią się żółte lub zielone algi. Jest to oznaka nadmiaru glonów w wodzie.
  • Czyść basen, gdy woda jest mętna. To dlatego, że jest brudna i wpływa na jakość wody.
  • Wyczyść basen, gdy na powierzchni wody pojawi się biały lub szary pył. Dzieje się tak, ponieważ woda jest zanieczyszczona. Wpłynie to na komfort pływania.
  • Wyczyść basen, gdy na ścianach i dnie basenu pojawią się zanieczyszczenia. Jest to spowodowane brudem, piaskiem i innymi zanieczyszczeniami pochodzącymi spoza basenu.

Jak często należy wymieniać filtr?

Wymieniaj filtr co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego, jak często go czyścisz. Filtr należy wymieniać, jeśli znajduje się w nim dużo piasku, brudu lub innych zanieczyszczeń.

Jak często należy wymieniać wodę?

Wodę należy wymieniać, jeśli jest mętna. Wynika to z faktu, że przejrzystość wody wpływa na wrażenia podczas pływania.