Do łazienki

Jak dopasować odpływ liniowy do stylu łazienki?

Za sprawą minimalistycznego charakteru, odwodnienie liniowe jest w stanie z powodzeniem wpasować się w aranżację praktycznie każdej łazienki. Prysznic pozbawiony kabiny i brodzika staje się niemal niewidoczny, dzięki czemu nie występują żadne ograniczenia w kwestii rozmiaru czy kształtu strefy kąpielowej.

Odwodnienie liniowe

Jedynym widocznym elementem odpływu liniowego pozostaje kratka, która przykrywa korytko w łazience. Dzięki zróżnicowanemu wzornictwu dostępnych rusztów, można je łatwo dopasować do stylistyki wnętrza. Odpływ liniowy może całkowicie zlewać się z płytkami podłogowymi, bądź też mocno z nimi akcentować i przykuwać uwagę. Obecnie najczęściej wybierane są produkty z materiałów takich, jak np.

– metal
– ceramika
– szkło
– tworzywo sztuczne
– drewno egzotyczne

Wybrany materiał powinien być antypoślizgowy, a także odporny na wodę, zmianę wilgotności oraz chemię kosmetyczną. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza modele ze stali nierdzewnej.

Rodzaje kratek odwodnienia liniowego

Producenci oferują różne typy kratek zakrywających odpływy liniowe. Do najciekawszych rozwiązań należą listwy wklejane bezpośrednio do kamiennych lub ceramicznych, przyciętych płytek podłogowych. Bardzo estetycznie prezentują się także maskownice ze specjalnym podświetleniem, uruchamianym podczas kontaktu z wodą. Dzięki zastosowaniu LED-owych źródeł światła, kolor podświetlenia może się płynnie zmieniać.