ogród

Jak działają stymulatory wzrostu?

Stymulatory wzrostu cieszą się z miesiąca na miesiąc coraz większym zainteresowaniem, ale w dalszym ciągu wielu rolników nie ma zielonego pojęcia jak one działają. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedź na te i wiele innych pytań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję o ich zakupie.

Jak działa stymulator wzrostu?

Popularne stymulatory wzrostu znacząco wspomagają procesy biochemiczne i fizjologiczne roślin, dlatego też cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród rolników i sadowników. Stymulatory są produktami naturalnymi, które są w 100% bezpieczne dla środowiska naturalnego i samych konsumentów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że stres biotyczny jest bardzo dużym zagrożeniem, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne stymulatory. Pamiętać należy o tym, że stres u roślin najczęściej pojawia się wraz z atakiem szkodników albo wystąpieniem czynnika chorobotwórczego.

Czy stymulator wzrostu jest legalny?

W Polsce obrót stymulatorami wzrostu jak powszechnie wiadomo jest regulowany stosowną ustawą o ochronie roślin z dnia 18 grudnia 2003 roku. Warto wyraźnie zaznaczyć, że w Polsce można stosować wyłącznie te preparaty, które dopuszczone są na mocy wspomnianego wcześniej rozporządzenia. Dobrym pomysłem jest także zapoznanie się z ustawami unijnymi, które regulują rynek stymulatorów wzrostu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest inwestowanie w stymulatory od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą opinią i wieloma zadowolonymi klientami.