Do łazienki

Jak kupować kabiny prysznicowe?

Kupno dobrej kabiny prysznicowej może być sporym wyzwaniem. Zwłaszcza gdy mamy pewne oczekiwania co do jej wyglądu. W pierwszej kolejności dobrze jest zaplanować jej położenie w łazience. To pozwoli na oszacowanie wymiarów kabiny prysznicowej.

Wielu kupujących skupia się wyłącznie na cenie. Jak najniższej oczywiście. To spory błąd. Tania kabina prysznicowa – taka: http://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe z całą pewnością nie będzie spełniać naszych oczekiwań. Można mieć również spore wątpliwości co do jej jakości. Oprócz tego, że powinna być wygoda w użytkowaniu musi być również wytrzymała. Jakie kabiny mamy do wyboru?

Najpopularniejszym rodzajem kabiny prysznicowej jest narożnikowa. Świetnie sprawdza się w polskich małych mieszkaniach. Szczególnie tych wykonanych z wielkiej płyty. Zajmuje mało miejsca, dobrze chroni przed rozbryzgiwaniem wody. Kabina musi być również dopasowana do wszystkich potrzeb jej użytkowników. Rodziny z dziećmi powinny postawić na kabiny z wysokim brodzikiem. Z kolei dla osób starszych najlepsze będą kabiny ze specjalnymi wspornikami. Kabiny narożnikowe mogą mieć zupełnie dowolny kształt. Mogą być kwadratowe, owalne czy okrągłe. Jeśli zaś chodzi o drzwi to najlepiej postawić na te wykonane z hartowanego szkła. Mogą być rzecz jasna matowe lub przezroczyste.

Wybierając kabinę prysznicową sprawdźmy również w jaki sposób otwierają się drzwi. W małych łazienkach jest to niezwykle istotne. W zależności od sposobu otwierania powinna być zarezerwowana odpowiednia ilość miejsca. Najczęściej stosowane są drzwi przesuwane, umieszczone na specjalnych rolkach. Możemy również zdecydować się na drzwi obrotowe. Dostępne są również modele z uchylnymi drzwiami.

Przy wyborze kabiny prysznicowej istotne jest również to czy można je z łatwością utrzymać w czystości. Warto sięgnąć w tym przypadku po opinie innych użytkowników.