Uncategorized

Jak przy pomocy światła wydzielić w salonie strefę jadalną i wypoczynkową?

Kuchnia otwarta na salon tworzy przestrzeń, która jest sercem domu. To tu przyrządzamy i spożywamy posiłki, gramy z dziećmi w gry planszowe, pijemy kawę ze znajomymi. Warto zadbać, by pokój dzienny był elegancki i gustowny. Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Jak zaaranżować ciekawą przestrzeń przy pomocy światła?

Strefa jadalna

Odpowiedni wybór lamp duolla pomaga ocieplić przestrzeń. Światło jest również idealne, by przy jego pomocy wydzielić w salonie część jadalną i wypoczynkową.

W strefie jadalnej najważniejszym meblem jest stół. W aranżacjach z kuchnią otwartą na salon bardzo często jest on zastąpiony przez bufet lub barek. Warto oświetleniem podkreślić to miejsce.

Duolla lampa (zobacz taki model) umieszczona nad stołem powinna dobrze oświetlać cały stół. Mając niewielki stół można wykorzystać jedną lampę. Dłuższy można rozjaśnić dwoma żyrandolami, które umieścimy tak, by oświetlały krańce stołu. Duży mebel wymaga kompleksowego doświetlenia. 3 duolla lampy to niebanalna ozdoba części jadalnej.

Strefa wypoczynkowa

W części wypoczynkowej salonu relaksujemy się. Należałoby zadbać, by oświetlenie było nie tylko praktyczne, ale również wprowadzało do salonu przytulny nastrój.

Duolla producent oświetlenia, który proponuje lampy sufitowe z tekstylnymi kloszami to idealne rozwiązanie. Światło lamp jest delikatne, rozproszone i przyjemne dla oczu. Idealne do wieczornego odpoczynku.

Bardzo ciekawie wygląda żyrandol, którego klosz łączy dwa kolory. Do salonu w stylu klasycznym doskonałe będą spokojne barwy. Odcienie beżu i brązu sprawdzą się idealnie. Do salonu w stylu glamour będzie pasowała lampa Duolla, która łączy czerń ze złotem lub srebrem.

Wybierając oświetlenie do strefy wypoczynkowej nie można również zapomnieć o lampach stojących. Można umieścić je w rogu pokoju lub przy sofie.