Oświetlenie

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Urządzenie pokoju funkcjonalnego pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie dla rodziców. Od czego powinniśmy zacząć? Oto garść praktycznych wskazówek?

Własny gust jest ważny!

Nastolatek to osoba, która ma już własne upodobania estetyczne. Dlatego warto zaangażować młodego człowieka w urządzaniu własnego pokoju. Z drugiej strony warto pamiętać, że w tym wieku gust nastolatka bardzo szybko się zmienia. A więc wybierając meble postawmy na uniwersalne kolory i wzory. Dzięki temu nie wyjdą one zbyt szybko z mody. Dodatkowo, wystrój możemy bardzo łatwo zmienić za pomocą dodatków. Lampka biurkowa, obrazy na ścianie czy kolorowe poduszki mogą sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru. Na jakie barwy warto się zdecydować? Doskonałym wyborem będą kolory takie jak biel czerń, odcienie szarości czy granat. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. I każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak odpowiednio zaangażować przestrzeń w pokoju nastolatka?

W pokoju, nie ważne dużym czy małym powinno zaleć się wygodne łóżko. Jeżeli mamy do dyspozycji bardzo mało miejsca to warto rozważyć zakup rozkładanej kanapy, która w czasie nocy zamieni się w wygodne łózko. Musimy też zadbać o miejsce do nauki. Biurko powinno mieć nie tylko odpowiednio duży blat, przydadzą się także pojemne szafki i szuflady. Konieczna jest też lampka na biurko – https://www.elampy.pl/141-biurkowe. Pomoże ona oświetlić nie tylko przestrzeń do pracy, ale także może być ciekawym elementem wystroju, który uprzyjemni czas spędzony na nauce.

Gdzie znaleźć ciekawe dodatki?

Ciekawe plakaty czy lampy biurkowe możemy znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jeżeli brakuje nam pomysłu na niebanalną aranżację to warto poszukać ciekawych inspiracji. Mnóstwo z nich znajdziemy oczywiście w internecie. Oczywiście nie musimy ich kopiować jeden do jednego…