Remont i wykończenie

Jak urządzić stylową łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem bardzo trudnym do zaaranżowania, ponieważ zazwyczaj przestrzeń jest dość ograniczona. Oczywiście nie trzeba się ograniczać i decydować na nudną, standardową aranżację. Obecnie możliwości jest wiele i warto korzystać z pomysłów i propozycji zamieszczonych w sieci.

Modne płytki patchwork

Choć do niedawna królowały minimalistyczne aranżacje łazienek, obecnie coraz więcej projektantów skłania się ku bardziej oryginalnym i nieszablonowym rozwiązaniom. Odkąd na rynku pojawiły się kafelki w stylu patchwork – cieszą się niesłabnącą popularnością. Takie kafelki można położyć zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Ciekawe wzory połączone w całość prezentują się naprawdę bardzo efektownie. To doskonała propozycja dla miłośników odważnych wystrojów wnętrz, którzy nie boją się nieszablonowych pomysłów i chcą wprowadzić do domu odrobinę szaleństwa.

Ciekawe dodatki

Łazienka to nie tylko ceramika czy armatura, ale także dodatki. Nie zapominajmy o tym, że stylowy dozownik na mydło, szczotka do WC czy pojemnik na waciki to elementy, które również są ważne. Jeżeli chodzi o dobór dodatków warto kierować się zasadą im mniej, tym lepiej. Nie należy przesadzać także z ilością kolorów, warto zdecydować się na wprowadzenie do wnętrza maksymalnie trzech kolorów, dzięki temu nie otrzymamy wrażenia nieporządku.

Stylowa łazienka niekoniecznie musi mieć stonowane, jasne barwy. Czasami warto zaszaleć i postawić na rozwiązania bardziej oryginalne, dzięki temu wnętrze będzie niepowtarzalne, nabierze charakteru, a my chętnie będziemy spędzać w pomieszczeniu czas. W końcu łazienka to miejsce, w którym nie można dokonać zmian ustawienia mebli, czy wymienić płytki po roku, czy dwóch latach. Decyzja dotycząca wyboru ceramiki, armatury i dodatków musi być bardzo dobrze przemyślana, abyśmy później nie żałowali.