ogród

Jak wybrać meble na taras i do ogrodu?

Meble ogrodowe powinny być nie tylko piękne, ale przede wszystkim wygodne. Wybierając meble trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca. Jak wybrać idealne meble ogrodowe, by były gustowne i wygodne?

Drewniane, metalowe czy z plastiku?

Wybierając zestaw mebli ogrodowych należy skoncentrować się na ich wyglądzie, ale również materiale, z którego mają być wykonane.

Zestaw ogrodowy z drewna jest bardzo elegancki, ale trzeba pamiętać, że wymaga dużo uwagi. Drewno trzeba konserwować i dbać o nie. Pod wpływem promieni słonecznych oraz deszczu drewno ulega zniszczeniu. Po zakończeniu sezonu warto je wyczyścić i ponownie pomalować.

Meble ogrodowe zestaw z tworzywa sztucznego jest praktycznie bezobsługowy. Często jednak nie wygląda tak atrakcyjnie, jak zestawy drewniane. Zestawy ogrodowe z metalu i szła są eleganckie i jednocześnie wytrzymałe. Idealnie komponują się z nowoczesnym otoczeniem.

Jakie meble wybrać?

Zestawy mebli ogrodowych służą najczęściej do wypoczynku. Trzeba jednak przed zakupem dokładnie zastanowić się, czy nasze meble mają stać na tarasie czy może będziemy je wykorzystywać w ogrodzie.

Meble ogrodowe zestaw, który będzie stał w jednym miejscu nie musi być lekki. Sprawdzą się drewniane stoły, ławki czy leżaki. Wybierając meble ogrodowe, które będą w ogrodzie warto skoncentrować się na meblach, których przemieszczanie nie jest problemem.

Drewniane leżaki są wyjątkowo stabilne, ale trzeba pamiętać, że są ciężkie. Warto wybrać leżaki, które zaopatrzone są w koła. Wygodnym rozwiązaniem są metalowe fotele, których siedzisko wykonane jest z materiału.

Plastikowe meble są bardzo lekkie. Może się to okazać wadą, gdy dni będą wietrzne. Są to idealne meble, gdy miejsce na tarasie jest ograniczone. Meble plastikowe często są mniejsze niż zestawy mebli ogrodowych z drewna.