ogród

Jak wybrać najlepsze jacuzzi ogrodowe dla swoich potrzeb

Ogrodowe jacuzzi to świetny sposób na relaks i korzystanie z uroków natury. Ale z tak wieloma różnymi typami i modelami na rynku, może być trudno wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepsze jacuzzi ogrodowe dla Twoich potrzeb. Przedstawimy Ci przegląd różnych typów jacuzzi na rynku i pomożemy Ci wybrać odpowiedni rozmiar.

Jacuzzi ogrodowe – rodzaje

Istnieją trzy główne rodzaje dostępnych ogrodowych jacuzzi:

  • Dmuchane jacuzzi – Są to najtańsze typy jacuzzi. Są one wykonane z mocnego PVC, są łatwe do przenoszenia i mają długą żywotność (około 5 lat). Jednak główną wadą jest to, że woda pozostaje bardzo ciepła tylko przez kilka godzin. Jeśli więc masz gości i chcesz, aby woda była gorąca przez całą noc, musisz użyć dodatkowego systemu grzewczego.
  • Wanny ogrodowe z miękką ścianą – to najpopularniejszy typ wanien ogrodowych. Wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem i są bardzo trwałe. Są również łatwe do przenoszenia, występują w dużej gamie wzorów i mogą być używane przez cały rok. Jedyną wadą jest to, że są one droższe niż nadmuchiwane wanny z hydromasażem. Ale również utrzymują ciepło wody przez znacznie dłuższy czas.
  • Wanny z twardą podłogą – te wanny są wykonane z drewna lub wysokiej jakości plastiku. Są one bardzo trwałe i mogą służyć przez dziesięciolecia. Główną zaletą jest to, że mogą być używane przez cały rok. Są one jednak droższe niż wanny typu softside i dłużej się nagrzewają.

Jakiej wielkości jacuzzi potrzebujesz?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest określenie właściwego rozmiaru dla Ciebie. Są dwie rzeczy do rozważenia:

Jeśli planujesz używać jacuzzi z przyjaciółmi i rodziną, będziesz potrzebował większej wanny. Dwie osoby mogą wygodnie siedzieć w wannie o średnicy 6 stóp. Trzy osoby mogą zmieścić się w wannie o średnicy 7 stóp. Jeśli korzystasz z jacuzzi regularnie lub chcesz spędzać w nim więcej czasu, wybierz większą wannę. Zawsze lepiej mieć trochę dodatkowej przestrzeni, aby móc się swobodnie poruszać. Należy również wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca.

Przed zakupem upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na jacuzzi i jej pokrywę. W przeciwnym razie możesz być zmuszony do zwrotu produktu. Zawsze lepiej jest mieć trochę dodatkowego miejsca, aby można było przenieść wannę w razie potrzeby.