Do łazienki

Jak zamontować bidet łazienkowy?

Wybranie eleganckiego bidetu łazienkowego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby bezpiecznie z niego korzystać należy zadbać także o profesjonalny montaż. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak zamontować bidet łazienkowy, aby komfortowo i bezpiecznie z niego korzystać.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, aby bidet podwieszany zamontować w odpowiedniej wielkości od sedesu i wielu innych sanitariatów łazienkowych. Projektanci wnętrz zalecają, aby bidety montować od miski WC w odległości około 30 cm. Identyczna odległość jest wskazana także wtedy, gdy bidet znajduje się w pobliżu umywalki łazienkowej. Osoby, które chcą zamontować bidet łazienkowy w pobliżu ściany, powinny zachować odległość około 30-40 cm. Jeżeli chodzi o wolne miejsce przed bidetem to warto pozostawić minimum 60 cm miejsca.

Cenne wskazówki przy montażu?

Montując bidet podwieszany należy zwrócić uwagę także na odpowiednią wysokość. W dużej mierze to właśnie od wysokości zależy komfort użytkowania bidetu – zobacz. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zamontować bidet na identycznej wysokości co miska ustępowa. Standardem w dzisiejszych czasach jest wysokość około 40 cm. Jeżeli bidet będzie użytkowany przez osoby niepełnosprawne, to warto rozważyć jego montaż na wysokości około 45-50 cm. Z praktycznego punktu widzenia bidety są identycznie montowane jak miski ustępowe. Stojące modele mocowane są za pomocą zwykłych śrub. Jeżeli chodzi o modele wiszące, to niezbędny jest oczywiście specjalny stelaż. Z estetycznego punktu widzenia warto umiejętnie ukryć stelaż. W zadaniu tym pomóc może na przykład popularna płyta gipsowo-kartonowa. Montując bidet warto zwrócić uwagę także na to, czy nie będzie problemów z jego późniejszym czyszczeniem. Pod uwagę należy wziąć również ewentualne naprawy.