Oświetlenie

Jaka lampa będzie pasowała do salonu?

W wielu gospodarstwach domowych salon stanowi wielozadaniowe pomieszczenie. To miejsce w którym nie tylko przyjmujemy gości, ale również odpoczywamy, jemy, pracujemy czy po prostu oglądamy telewizję. W tym przypadku ze względu na wielozadaniowość, warto postawić na nieco więcej niż jedno źródło światła. Im jest ich więcej (pod warunkiem, że są dobrze dobrane), tym pomieszczenie jest jaśniejsze i ukazuje więcej swoich atutów.

Lampy podłogowe jako idealne dopełnienie oświetlenia sufitowego

W każdym salonie lampa podłogowa stojąca będzie doskonałym uzupełnieniem oświetlenia sufitowego. Co istotne będzie nie tylko bardzo funkcjonalna, ale przede wszystkim estetyczna. Ze względu na duży wybór tego rodzaju lamp, z pewnością każdy znajdzie taką, która idealnie będzie pasowała do jego wnętrza. Lampa stojąca podłogowa w salonie najlepiej będzie wyglądała, gdy umieszczona zostanie w pobliżu kanapy bądź fotela wypoczynkowego. W zależności od konkretnego modelu, lampy stojące mogą świecić w dół, bądź w górę (kierunek padania światła bardzo często decyduje o tym, czy lampa będzie praktyczna w zastosowaniu, czy może też będzie pełniła głównie funkcję ozdobne).

Kinkiety w salonie

Doskonałym rozwiązaniem do salonu, poza różnorodnymi lampami stojącymi mogą być kinkiety. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie z różnych powodów nie ma możliwości zastosowania innego rodzaju oświetlenia wspomagającego oświetlenie sufitowe. Kinkiety dają zupełnie inne światło niż lampy stojące. Światło pada z nich na dość dużą płaszczyznę, tworząc przy tym delikatną poświatę. Kinkiety tak naprawdę montować można na kilka sposobów, jednak tym stosowanym najczęściej jest zawieszanie ich parami, po obu stronach z dowolnego elementu wyposażenia wnętrza (najczęściej wybór pada na element, który w ten sposób ma zostać podkreślony).