Do łazienki

Jaką umywalkę powinniśmy wybrać?

Kwestia wyboru odpowiedniej umywalki bywa nie lada wyzywaniem. Trzeba rozważyć opcję umywalki nablatowej oraz podblatowej, a następnie zdecydować się na właściwą baterię umywalkową. Pozostaje jeszcze wątek wielkości umywalki i materiału, z którego będzie ona wykonana. Z racji tej, że jest to istotny element armatury łazienkowej, nasze decyzje muszą być dobrze przemyślane.

Jak dokonać trafnego wyboru umywalki?

Surowiec, z którego będzie ona wykonana, musi być odporny na używane przez nas środki chemiczne oraz wysoką temperaturę. Z tego względu od wielu lat popularna jest ceramika. Dobrym rozwiązaniem jest ceramika szkliwiona, szkliwa nowej generacji zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń. Wielu producentów oferuje ponadto w swoich umywalkach specjalną powłokę, która ułatwia zachowanie ich w nienagannej czystości i utrudnia powstawanie zacieków. Takimi produktami są np. umywalki Koło. Umywalka powinna pochodzić z tego samego kompletu i od tego samego producenta co reszta wyposażenia łazienki (bidet, sedes itp.). Ponieważ ze względu na identyczny odcień koloru i stylistykę, wszystko będzie do siebie idealnie pasować. 

Istotne wymiary.

Na każdą umywalkę potrzebujemy co najmniej 70 cm. Jest to ważna kwestia, aby zapewnić sobie przestrzeń do swobodnego poruszania się podczas mycia, golenia czy czesania. Drugą ważną sprawą jest głębokość i szerokość. Im węższa umywalka, tym głębsza powinna ona być, a płytkie umywalki powinny być jak najszersze. Tylko gdy spełnimy te zasady, użytkowanie umywalki będzie dla nas wygodne.