Do łazienki

Jaka wanna będzie najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wanien, co pozwala na znalezienie takiej, która będzie idealnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań, preferencji i oczywiście możliwości finansowych. Przy ich wyborze z całą pewnością należy mieć na uwadze to, z jakiego materiału zostały wykonane i miejsce ich montażu.

Besco wanna akrylowa, stalowa, żeliwna lub ze sztucznego kamienia – poznaj ich zalety

Zaletą besco wanny akrylowej jest to, że występuje ona w wielu kształtach i kolorach. Jest lekka, przez długi czas utrzymuje ciepłotę wody, nie jest podatna na powstawanie przebarwień i pozwala na zamontowanie hydromasażu. Wanny stalowe także dostępne są w wielu kształtach i kolorach, a ich ceny są przystępne. Tego typu wanny są odporne na uszkodzenia i nie straszne są im silne detergenty. Nie są też tak ciężkie jak modele żeliwne, które z kolei są bardzo solidne, trwale i eleganckie. Mamy też wanny wykonane ze sztucznego marmuru, które również są solidne i odporne na uszkodzenia. Na ich korzyść przemawia to, że posiadają ciepłe ściany, co jest przeciwieństwem do wanien żeliwnych. Oczywiście rodzajów wanien jest znacznie więcej. Mogą być one wykonane chociażby z drewna czy kamienia.

Wybór wanny w zależności od miejsca montażu

Kupując wannę, trzeba mieć na uwadze miejsce jej montażu. Do wyboru są modele przyścienne, narożne, wolnostojące i do zabudowy. Te pierwsze instaluje się najczęściej przy jednej ścianie, chociaż można także do dwóch. Narożne usytuowane są równolegle do dwóch ścian narożnikowych, a wolnostojące można ustawić w dowolnym miejscu – nawet na środku łazienki. Z kolei modele do zabudowy są wpuszczane w podłogę.