Do łazienki

Kabina prysznicowa – wady i zalety

Podczas przeprowadzania remontu jedną z najważniejszych spraw jest podjęcie decyzji co do tego, czy warto wybrać prysznic, czy też może wannę. Rzecz jasna największą popularnością cieszą się prysznice, lecz niestety mało kto potrafi dokładnie powiedzieć, jakie się za tym wyborem kryją zalety, lecz przede wszystkim wady. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?

Zalety kabin prysznicowych

Nie da się ukryć, że kabina prysznicowa to przede wszystkim ogromna oszczędność miejsca. Dzięki temu, że myje się w niej na stojąco, zajmuje ona wielokrotnie mniej miejsca, niż nawet najmniejsza wanna. Dodatkowo prysznic pozwala umyć się bardzo szybko oraz co równie ważne bardzo oszczędnie, ponieważ podczas jego brania nie zużywa się aż tak dużo wody. Nie mniej istotną sprawą jest także to, że kabiny prysznicowe są łatwiejsze w montażu, a także tańsze w zakupie.

Jakie są wady kabin prysznicowych?

Każdy, kto zastanawia się nad tym, czy warto wybrać kabinę prysznicową, powinien być świadomy jej wad. Mogą one bowiem całkowicie zepsuć przyjemność z kąpania się w niej. O jakich dokładnie wadach mowa? Zdecydowanie najważniejszą wadą takich kabin jest to, że bardzo trudno jest utrzymać je w czystości. Przykładowo ociekające za każdym razem wodą drzwiczki kabiny, momentalnie pokrywają się kamieniem, którego usunięcie wymaga zastosowania naprawdę silnych środków czyszczących. Podobnie z resztą sprawa tyczy się całej kabiny, gdzie brud i kamień osadzają się bardzo szybko. Kabiny to również miejsce, gdzie bardzo trudno będzie umyć dziecko. Nie bez znaczenia jest także to, że osoby wysokie będą często miały problem ze zmieszczeniem się w standardowej kabinie.