Oświetlenie

Kupujemy lampy do łazienki

Łazienka to najmniejsze, ale bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. Niestety zdarza się, że jej urządzenie schodzi na boczny tor. Całkowicie niesłusznie. Przecież w naszych łazienkach spędzamy całkiem sporo czasu. I nie tylko myjemy zęby każdego dnia, ale także wykonujemy makijaż czy relaksujemy się po dniu pełnym stresu. Dlatego warto zadbać o odpowiednia aranżację tej przestrzeni.

Oświetlenie łazienkowe i nie tylko

Urządzając łazienkę zwracamy uwagę na sprzęty, takie jak umywalka czy prysznic. Ale zapominamy jak ważne są lampy do łazienki. To one ułatwiają nam wykonanie codziennej toalety czy zrobienie perfekcyjnego makijażu. Odpowiednie rozmieszczenie źródeł światłą jest niezwykle istotne. Przecież mało która łazienka ma dostęp do światła naturalnego, więc w większości musimy polegać na tym sztucznym. Dlatego tak istotne jest równomierne rozmieszczenie lamp w całym pomieszczeniu.

Gdzie powiesić lampy łazienkowe?

Nie ważne czy dysponujemy luksusowym pokojem kąpielowym czy malutką łazianką w kawalerce. Lampy łazienkowe zawsze warto zainstalować w pobliżu lustra. Dlaczego? To chyba oczywiste. To właśnie przy lustrze łazienkowym spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu. Golimy się czy wykonujemy codzienny makijaż. Dobrze ustawione oświetlenie znacznie ułatwia nam wykonanie naszych porannych czynności Wybierając lampy do łazienki zdecydujmy się na takie, które emitują światło o neutralnej barwie. Dzięki temu nasza skóra będzie wyglądała podobnie jak w świetle dziennym. To znacznie ułatwi nam wybór odpowiedniego podkładu czy bronzera. Możemy też zdecydować się na ciepłe odcienie światła. Wtedy w naszej łazience będzie panowała romantyczna, nieco tajemnicza atmosfera. Jedna w tym przypadku musimy uważać w czasie malowania. W ciepłym świetle nasza skóra zawsze będzie bardziej żółta niż w rzeczywistości.

Inspiracja: sklep eLampy