Oświetlenie

Lampy Leuchten Direkt- czy to dobry wybór?

Lampa jest jednym z najważniejszych elementów wystroju każdego pomieszczenia, jednak oprócz dopasowania i atrakcyjnego wyglądu powinna ona spełniać jeszcze kryteria wysokiej funkcjonalności oraz energooszczędności. Poniżej zamieszczono garść informacji na temat lamp marki Leuchtendirekt, które można bardzo często spotkać w sklepach z wyposażeniem wnętrz.

Czym charakteryzują się lampy Leuchtendirekt?

zyrandol-miya

Niemiecka spółka Leuchten Direkt lampy produkuje już od roku 2002 i znana jest właściwie w całej Europie, również w Polsce. Zgodnie z obietnicami producenta oświetlenie to charakteryzuje się wysoką jakością używanych materiałów oraz starannym wykonaniem i energooszczędnością.
Marka ta posiada wiele różnorodnych modeli lamp, zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. Większość z nich utrzymana jest w modernistycznej stylistyce, z użyciem ledowych żarówek czy zastosowaniem ciekawych rozwiązań, takich jak sterowanie pilotem. Wśród materiałów, z jakich wykonane są poszczególne egzemplarze, znajdziemy szczotkowaną stal, szkło, drewno czy industrialne druty.

Jakie są zalety i wady lamp tej niemieckiej firmy?

Do zalet zakupu lamp tej firmy z pewnością możemy zaliczyć:

  • bardzo duży wybór modeli
  • wysoką dostępność w punktach w całym kraju
  • ciekawy design oświetlenia
  • wysoką jakość materiałów użytych do produkcji
  • energooszczędność i niską awaryjność lamp.

Jednak jak w każdym przypadku można doszukać się też kilku minusów:

  • cena tych lamp nie jest najniższa (można je zaliczyć do średniej półki cenowej), chociaż podczas promocji można czasami upolować nie lada okazję
  • modele utrzymane raczej w nowoczesnej stylistyce, dla osób ceniących klasykę wybór jest nieco mniejszy
  • zagraniczny producent, niektórym osobom może przeszkadzać to, że przy zakupach nie wspiera się polskiego kapitału.

Można jeszcze dodać, że opinie klientów są dosyć zachęcające do zakupu, jednak każdy powinien sam zadecydować o najlepszym dla siebie wyborze. Jedno jest pewne: z produktami firmy Leuchten Direkt oświetlenie wcale nie musi być nudne!