Dekoracje

Lustro do salonu – jak wybrać i gdzie powiesić?

Salon jest najważniejszym pokojem w naszym domu. To tu spędzamy najwięcej czasu, zapraszamy przyjaciół czy znajomych. Koniecznie należy zadbać, by nasz pokój dzienny był elegancki i niebanalny. Jak wykorzystać lustra, by stworzyć piękny i ciekawy salon?

Jak wybrać lustro?

Wybierając lustro do salonu, koniecznie trzeba zadbać, by było spójne z wystrojem całego wnętrza. Tylko harmonijne mieszkanie będzie eleganckie i niebanalne.

Lustra okrągłe do nowoczesnego salonu mogą być wyłącznie frezowane, bez żadnych ram. Takie lustro idealnie powiększy pokój dzienny. Do salonu w stylu skandynawskim warto wybrać lustro ścienne w prostej ramie. Większe lustro może mieć ramę grubą, pobielaną. Mniejsze powinno mieć cienką ramę, tak by nie było przytłaczające.

Ciekawym pomysłem do salonu rustykalnego są lustra ścienne umieszczone na drewnianych krążkach. Kilka luster obok siebie stworzy ciekawą i niespotykaną kompozycję.

Gdzie umieścić lustro?

Wybierając miejsce, w którym można powiesić salon nie można zapomnieć o ścianie nad komodą. Najczęściej komodę ustawiamy na głównej ścianie pokoju dziennego. Jest ona dobrze widoczna. Na komodzie warto ustawić świece lub lampki, które paląc się wieczorem stworzą ciekawą grę świateł, która dodatkowo podkreśli lustro.

Lustro salon można umieścić również nad sofą – www. Może to być duże lustro na całą długość sofy lub niewielkie, które będzie wisiało na środku. Po bokach można umieścić rodzinne zdjęcia, grafiki czy ciekawe obrazy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest postawienie lustra ściennego na podłodze. Warto wybrać lustro duże i reprezentacyjne. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się wyłącznie w pokoju dziennym, gdzie jesteśmy w stanie wygospodarować dużo miejsca na podłodze. Lustra nic nie może zasłaniać. Tak zaprojektowany salon nie może zostać niezauważony.