Do łazienki

Misy WC – wiszące czy stojące?

Urządzenia sanitarne zwykle kupuje się bez zastanowienia. Bo się nam spodobały, bo sprzedawca je poleca, co są tanie. Nie zawsze jednakże jest to dobra droga. Dzięki różnorodności i dostępności towarów nie musimy kupować pierwszej lepszej misy WC. Mamy duży wybór. Misa do WC może być stojąca albo wisząca. Obie te opcje postaramy się przybliżyć w poniższym artykule. 

Czy warto wybrać stojącą misę WC? 

Stojące miski WC https://www.reahurt.pl/kategoria/zobacz/104,misy-wc wybierają głównie tradycjonaliści, którzy nie są zbytnio przekonani do wiszących i przy tym nowoczesnych toalet. To jedna z przyczyn, która jednakże nie jest tak znaczącą, jak inne. Najważniejszą są techniczne kwestie. Toalety wiszące mają duże stelaże, które wbudowuje się w ścianę. Nie zawsze w łazience mamy właściwą do tego celu ścianę. W większości przypadków toaletę wciska się między pralką, prysznicem i umywalką.

Problem ten został dostrzeżony przez producentów, którzy postarali się stworzyć nowoczesne rodzaje stosujących toalet, których kształty nawiązywać mogą do nowoczesnego stylu, zaś sama ich miska nie przypomina w najmniejszym stopniu dawnych modeli. 

Miska WC wisząca – czy to dobra opcja? 

Alternatywę dla miski WC stojącej, stanowi ta wisząca. Jej przełomowy projekt sprawia, iż szturmem weszła ona do łazienek wielu ludzi. Stała się bardzo dobrą opcją dla właścicieli nieco mniejszych pomieszczeń, w których miska stojąca zajmowałaby sporo miejsca. Idealnie komponuje się ona z bidetem, tworząc tym samym kompletną łazienkę.

Wiszące miski WC, dostępne są również w różnorodnych kształtach.

Im bardziej przełomowy projekt, tym jest też droższy. Najtańsze modele tego rodzaju to koszt około 300 złotych, zaś najdroższe – ponad 1000 złotych. Dokonując wyboru takiej misy, musimy zwracać uwagę na spłuczkę, którą montuje się w ścianie, nierzadko występują jej awarie, co wymagać będzie interwencji specjalisty w zakresie hydrauliki.