Do łazienki

Moda na płytki heksagonalne

Trendy we wnętrzach dość często się zmieniają, jednak moda na płytki heksagonalne trwa już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miała się wkrótce zakończyć! Takie płytki to świetna alternatywa dla tradycyjnych, prostokątnych lub kwadratowych kafelków, które można spotkać w większości łazienek.

Popularne płytki heksagonalne

Sklepy oferują zróżnicowany wybór płytek w kształcie sześciokąta, umożliwiając tym samym dopasowanie ich do wnętrz w różnych stylach. Do bardzo popularnych modeli należą płytki jednolite białe lub czarne, w odcieniach szarości, a także tworzące zestawienia kilku kolorów. „Plastry miodu” , bo tak nazywane są inaczej te oryginalne płytki, mogą też mieć bajeczne, fikuśne i wyszukane wzory. Z pomocą płytek o różnych wzorach i kolorach można stworzyć niepowtarzalne kompozycje, dzięki którym zwykła łazienka nabierze wyjątkowego stylu. Właściwe dobranie płytek tak, aby stworzyły udaną stylizację, wymaga wyczucia estetyki i sporej wiedzy na temat urządzania wnętrz.

Zastosowanie płytek heksagonalnych we wnętrzach

„Plastry miodu” bardzo często stosowane są we współczesnych łazienkach. Mogą być tylko dodatkiem stanowiącym uzupełnienie stylu pomieszczenia, ale mogą też być przeważającym materiałem wykończeniowym, który pokrywa zarówno ściany, jak i podłogę.

Płytki heksagonalne są chętnie stosowane w łazienkach, ale można się z nimi spotkać także w nowoczesnej kuchni, gdzie zakładane są na ścianie nad blatem. To rozwiązanie staje się coraz popularniejsze i pozwala na stworzenie kuchni o wyjątkowym, innowacyjnym wyglądzie.

Sześciokątne płytki pasują do wnętrz w różnych stylach, zarówno nowoczesnych, jak również klasycznych. Dzięki łatwej dostępności w sklepach i możliwości wyboru spośród wielu modeli, można z ich pomocą zaprojektować wymarzone, stylowe mieszkanie!