Do łazienki

Mozaika szklana – czy to idealny wybór do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędza się wiele czasu. Warto zadbać o to, żeby było urządzone praktycznie i estetycznie. Najważniejszą częścią planowania łazienki jest wybór odpowiednich ścian i podłóg. Niezwykłą popularnością cieszy się szklana mozaika. Co sprawia, że jest tak chętnie wybierana? Dlaczego sprawdza się w łazience? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Czemu warto wybrać szklaną mozaikę do łazienki?

nowoczesna szklana mozaikaNiewątpliwą zaletą mozaiki tego typu jest różnorodność dostępnych na rynku wzorów i kolorów. Daje to niesamowite możliwości aranżacyjne. Możliwe jest stworzenie mozaiki według własnego pomysłu, co sprawi, że łazienka będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Mozaika to także idealny wybór do łazienki ze względu na możliwość wydzielenia za jej pomocą stref. Wystarczy użyć jej tylko na zabudowie wanny bądź wyłącznie na ścianie z lustrem. To sprawi, że przestrzeń będzie widocznie rozdzielona, ale wciąż spójna. Te małe płytki mogą stanowić także dekor. Mozaika szklana jest łatwa do czyszczenia i wygodniejsza na przykład od drewna, które wymaga stałej pielęgnacji.

Czy sprawdzi się w każdym stylu?

Wybór mozaik jest na tyle duży, że można znaleźć odpowiedni wzór do każdego stylu. Te niewielkie, szklane płytki sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych, gdzie króluje biel i czerń. Srebrna mozaika może w nich stanowić świetny dodatek. Sprawdzi się także we wnętrzach glamour połączona z dużą liczbą mocno zdobionych lamp. Mozaiki szklanej można bez wątpienia użyć także w rustykalnym wnętrzu, gdzie sprawdzą się brązowe i beżowe płytki. Wzorów i kolorów mozaiki jest na tyle dużo, że można je dopasować do każdej łazienki. Wystarczy wyłożyć nimi zabudowę wanny i zobaczyć, jak charakter całego pomieszczenia ulega zmianie.