Do łazienki

Najmodniejsze płytki ceramiczne – hiszpańskie

Wybór płytek ceramicznych jest duży, dlatego każdy remontujący dom czy mieszkanie nie powinien mieć problemu z doborem odpowiednich kafelków. Oczywiście, im większy wybór, tym większy problem, to zrozumiałe. Czy płytki hiszpańskie to dobry wybór?

Bogato zdobione płytki hiszpańskie

Kafelki hiszpańskie należą do jednych z bardziej fantazyjnych modeli, jakie można dostać obecnie na rynku. Ciekawe, niepowtarzalne wzory są modne i coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie kolorów i wzorów do swoich domów. Płytki ceramiczne hiszpańskie można ułożyć nie tylko w łazience, bardzo dobrze prezentują się również w holu, salonie czy kuchni. Oczywiście w zależności od przeznaczenia płytek, trzeba wybrać odpowiednią klasę nasiąkliwości, ścieralności, ważna jest też kwestia antypoślizgowości.

Ładne i wytrzymałe

Bardzo dużo osób zachwyca się wzornictwem płytek hiszpańskich, ale nie można zapominać o tym, że są bardzo wytrzymałe i to jest ich główna zaleta. Tego typu kafelki są solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, detergenty, bez większych problemów można utrzymać je w czystości. Ze względu na to, że dobrze znoszą duże natężenie ruchu, wiele osób wykorzystuje je również w takich miejscach, jak sklep, restauracja, salon urody, SPA itp.

Decydując się na ułożenie płytek hiszpańskich, warto przed ich zakupem dobrze przemyśleć sprawę i skonsultować się z architektem, który pomoże dopasować wzór. Niestety wybierając tak bardzo ozdobne kafelki łatwo można popełnić błąd, dlatego wsparcie specjalisty jest wskazane. Architekt wykona wizualizację, także będzie można wcześniej sprawdzić, czy wybrane płytki na pewno współgrają z koncepcją i pozostałym wyposażeniem wnętrza.

Trzeba być odważnym w aranżacji

Choć nie każdy będzie przekonany widząc bogato zdobione płytki, to warto przemyśleć sprawę, być może aranżacja z kafelkami tego typu okaże się strzałem w dziesiątkę. Niekiedy warto podjąć ryzyko, aby móc cieszyć się ciekawym, oryginalnym wnętrzem.