Do łazienki

Najważniejsze są szczegóły

Remontując swoją przestrzeń mieszkalną warto zadbać o szczegóły. Wykonanie nowej podłogi z płytek lub położenie tapety zmieni przestrzeń, lecz pozostawi nieestetyczne zakończenie na łączeniach i na granicy ściany z podłogą. Warto w takich newralgicznych miejscach zastosować listwy wykończeniowe.

Czym są listwy do płytek?

Listwy do płytek są płaskimi lub profilowanymi listwami, które znajdują swoje zastosowanie w miejscach styku dwóch płaszczyzn powierzchni płytek, czyli na łączeniach ścian. Mają zastosowanie dekoracyjne, ponieważ zakrywają nieestetyczne i nierówne połączenie.
Możliwe jest również połączenie płaszczyzn bez zastosowania listw, ale jest to trudniejsze i wymaga większych umiejętności fachowca wykonującego pracę, ponieważ musi on dociąć płytki pod właściwy kątem oraz właściwie zaplanować pracę.
Listwy do płytek są one zazwyczaj wykonane z metalu lub plastiku. Występują w wielu kolorach, które pozwalają dostosować barwę do kolorów i stylu łazienki.
W ostatnim czasie coraz popularniejsze są listwy wykonane z metalu, które idealnie wpasowują się w nowoczesny styl łazienki.

Jak dobrać odpowiednie listwy dekoracyjne?

Listwy wykończeniowe, aby spełniały swoją funkcję dekoracyjną i maskującą muszą być odpowiednio dobrane.
Ważny jest rozmiar listwy, czyli jej szerokość, ponieważ długość może być dostosowywana dowolnie poprzez łączenie listw. Szerokość musi być na tyle duża, aby zakryć niechciane łączenie lub pęknięcie, ale jednocześnie nie może być zbyt duża, ponieważ zniszczy wizualne wrażenie estetyki całego pomieszczenia.
Warto stosować listwy wykończeniowe w celu maskowania niedoskonałości i zapewniania idealnego wykończenia pomieszczenia. Są to elementy służące do dopieszczenia wnętrza i pokazania perfekcjonistycznego podejścia do dekoracji wnętrz. Są tak samo ważne jak dodatki oraz dekoracje.