Do łazienki

Nietypowe umywalki do łazienki

Nie masz pomysłu na to jak wykończyć łazienkę? Ciekawym elementem wyposażenia tego pomieszczenia może być umywalka nablatowa. Może mieć dowolną formę – prostokątna, okrągła lub zupełnie fantazyjną- kubistyczną. Umywalki tego typu są ponadto bardzo praktyczne.

Oryginalny sposób wykończenia łazienki

W związku z tym, że umywalkę montuje się nad blatem pod spodem zostaje dużo miejsca. Można zagospodarować je na dodatkową szafkę do przechowywania niezbędnych przedmiotów w łazience. Można mieć jednak wątpliwości co do zachowania czystości. Umywalka nablatowa odpowiednio dostosowana co do wielkości, z całą pewnością nie dopuści do rozbryzgiwania wody. Z całą pewnością jest to oryginalny sposób wykończenia wnętrza. Sprawdzi się doskonale zarówno w nowocześnie urządzonych łazienkach, jak i tych utrzymanych w stylu rustykalnym.

Wady i zalety umywalek nadblatowych

Najlepiej postawić więc na umywalki z wysokim rantem. Dzięki temu woda nie będzie chlapać na wszystkie strony. Tego typu umywalki łatwo też utrzymać w czystości. Nowoczesna umywalka nablatowa styka się w wyraźnie odznaczonym miejscu z szafką. Umywalki nablatowe najlepiej sprawdzają się w małych łazienkach. Jak była już mowa, miejsca pod szafką jest więcej niż przy tradycyjnych umywalkach, chowanych w szafkach. Umywalki tego typu są również bardziej komfortowe w użytkowaniu. Wszystko to przekłada się jednak na wyższą cenę urządzenia. Umywalki tego typu są z reguły droższe niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Umywalki o nietypowym kształcie

Ze względu na kubistyczną, nowoczesną formę umywalki nablatowe najlepiej sprawdzą się w minimalistycznych łazienkach o modernistycznym wyrazie. Wybór jest ogromny. Dostępne są w sprzedaży umywalki o różnej wielkości i kształtach. Znajdziemy zarówno proste prostokątne czy kwadratowe umywalki jak i te w kształcie kuli. Co bardziej odważni inwestorzy mogą postawić na umywalki nablatowe w kształcie strumyków czy muszli.

Umywalki nablatowe odróżnia również materiał, z którego są wykonane. Ceramika już dawno przestała być najpopularniejszym materiałem. Coraz częściej do ich wykonania stosuje się nietypowe materiały jak kamień czy szkło. Dobrze dopasowana umywalka nablatowa daje nadspodziewanie dobry efekt wizualny.