Do łazienki

Nowoczesne lustra w łazience

Lustro to element obowiązkowy w każdej nowoczesnej łazience. Pełni ono podwójną rolę. Jest potrzebne oczywiście podczas wykonywania codziennych czynności takich jak golenie się czy malowanie. Poza tym nie pozostaje bez znaczenia z punktu widzenia aranżacyjnego. Za pomocą podświetlanych luster łazienkowych można optycznie kształtować przestrzeń i nie tylko.

Nowoczesne lustra łazienkowe

Wybór luster łazienkowych na rynku jest ogromny. Warto podczas wybierania odpowiedniego modelu sugerować się stylistyką danego wnętrza. Lustro musi bowiem z wystrojem harmonizować. Warto też wziąć pod uwagę własne potrzeby. Czasem zapomina się o tym, że z danego lustra będzie korzystać co najmniej kilka osób. W niektórych przypadkach oprócz głównego dobrze jest umieścić w łazience lusterko pomocnicze z taflą powiększającą. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które w łazience wykonują makijaż.

Jaka rama do lustra?

Ramy lustrzane są bardzo efektowne, chociaż wykonane są one w zasadzie ze szkła. Od jakiegoś czasu ich popularność rośnie. Nie mniej ciekawe są ramy stylizowane, ozdobne. W tym przypadku grają one główną rolę, a lustro schodzi na dalszy plan. Ramy tego typu występują w wielu wersjach kolorystycznych. Najpopularniejsze są jednak te złote i srebrne. Mogą być one bardziej klasyczne lub nowoczesne, w zależności od potrzeb. Ciekawie prezentują się ponadto lustra na panelu meblowym. Wiele osób docenia też klasyczne rozwiązania, a więc lustra umieszczone na szafkach.

Jaki kształt lustra wybrać?

Do wyboru są lustra owalne, prostokątne, kwadratowe oraz o mniej typowych kształtach. Najbardziej uniwersalne i zarazem najpopularniejsze są lustra owalne i prostokątne. Świetnie prezentują się one zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Coraz częściej robi się jednak lustra łazienkowe na zamówienie, które mają mniej typowe kształty. To dobre rozwiązanie przede wszystkim wówczas, gdy w łazience znajdują się wnęki i inne przestrzenie, do których ciężko jest dopasować lustro ze sklepu.

Lustra z oświetleniem czy bez?

W przypadku oświetlenia można postawić na klasyczny kinkiet lub wybrać lustro do łazienki z wbudowanym już oświetleniem. W zasadzie w łazienkach coraz częściej stosuje się punkty świetle ledowe. Generują one znacznie mniej energii elektrycznej niż klasyczne źródła światła. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je w łazience, gdzie problem wilgoci jest codziennością. Światło przy lustrze ma bardzo duże znaczenie, bo zapewnia odpowiednią widoczność podczas wykonywania czynności, takich jak golenie.