Do łazienki

Płytki drewnopodobne do łazienki

Płytki imitujące drewno, jakie znajdują się w sklepowej ofercie przeznaczonej do wyposażania łazienki, w zdecydowanej większości przypadków wykonane zostały z najlepszego materiału dla tego typu pomieszczeń – z ceramiki. W ostatnim czasie płytki drewnopodobne są bardzo często wybierane do aranżacji łazienek. Materiał ten znajdujący się na podłodze pomieszczenia kąpielowego daje wrażenie, że znajdujemy się w miejscu bardzo stylowym, bardzo nowoczesnym, nieco imitującym wygląd najlepszego SPA.

Płytki drewnopodobne – najlepsze rozwiązanie do łazienki

eleganckie płytki które imitują drewnoChcąc mieć w łazience drewnianą podłogę, warto wybierać te płytki, których wygląd imituje drewno. Te wykonane z prawdziwego drewna, choćby nie wiem jak najlepiej zabezpieczonego, nie będą nadawały się do pomieszczenia o tak wysokim poziomie wilgoci, jakim jest łazienka. Jak wiadomo drewno bardzo szybko i łatwo chłonie wszelką wilgoć, dlatego też taka podłoga bardzo szybko uległaby zniszczeniu. Płytki imitujące drewno, nie tylko niezwykle realnie oddają piękny wygląd tego materiału, ale również są niezwykle funkcjonale oraz łatwe w czyszczeniu i utrzymywaniu codziennej higieny.

Popularność płytek imitujących drewno

Skąd tak duża w ostatnim czasie popularność takiego, a nie innego sposobu na idealną podłogę w łazience? Oto 3 powody, przez które płytki drewnopodobne ze sklepu Eksperci Łazienek będą najlepszym rozwiązaniem do zastosowania w tego typu pomieszczeniach.

  1. Drewno jest ponadczasowe. A to oznacza, że jego wykorzystanie czy wyrobów jemu podobnych nigdy nie przestanie być modne i świadczyć o dobrym guście domowników. Każdy nowy trend jaki pojawi się w aranżacji łazienek z całą pewnością zawsze będzie bardzo dobrze współgrał z imitującą drewno podłogą.
  2. Płytki drewnopodobne są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo są bardzo odporne na wilgoć, przez co znaczne zmniejsza się ryzyko pojawienia się pleśni na ich powierzchni. Wybierając jednak płytki do łazienki warto wybierać te o najwyższych klasach ścieralności oraz antypoślizgoowści. To zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowania takiego pomieszczenia.
  3. Płytki drewnopodobne są ekologiczne. W dzisiejszych czasach, kiedy dla wielu ekologia zajmuje coraz więcej miejsca w codziennym życiu ważne jest, że ich łazienkowe płytki przypominające piękne drewno, nie powstały poprzez ścięcie jakiegoś drzewa.