Do łazienki

Płytki ścienne do każdej łazienki

Trudno wyobrazić sobie współczesną funkcjonalną łazienkę bez płytek. To najbardziej podstawowy materiał do wykończenia ścian czy podłóg. Przy ich pomocy można uzyskać niezwykle atrakcyjny efekt, zabezpieczyć ścianę przed niepożądanym działaniem wody oraz stworzyć wnętrze łatwe do utrzymania w czystości. Poniżej przegląd popularnych kafelek ściennych do łazienki, które znajdziecie na sklepie Banyo.pl.

Popularne płytki ścienne

Współczesne trendy idą w stronę minimalizmu i prostoty. To dlatego właśnie totalnie niemodne są już kolorowe i pstrokate płytki, chociaż oczywiście nadal można kupić je w praktycznie każdym sklepie. To też płytki najtańsze, dlatego można wykorzystać je na przykład do wykończenia pomieszczeń sanitarnych w biurach, w zakładach pracy czy po prostu w mieszkaniach pod wynajem. Naprawdę modne i zgodnie z aktualnymi trendami płytki ścienne to natomiast marmurowe, drewnopodobne czy nawiązujące do betonu. To rozwiązania dające naprawdę doskonały efekt wizualny, które pięknie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki.

Kolorystyka modnych płytek łazienkowych

Współczesne modne płytki łazienkowe zwykle utrzymane są w monochromatycznej tonacji, mogą mieć natomiast ciekawą strukturę. Niektóre płytki mają na przykład chropowatą powierzchnię lub są szkliwione, co bardzo ładnie wygląda po ułożeniu ich na ścianie. Najbardziej popularne kolory to wszelkie odcienie bieli i kremu, szarości i grafitu. Modne są też płytki nawiązujące do marmuru, szczególnie te w jasnych barwach. W ostatnich latach popularnością cieszą się również płytki w mocnych nasyconych kolorach, w ciemnych barwach nawiązujących do odcieni morza oraz innych kolorów występujących w naturze.