Do łazienki

Poradnik majsterkowicza jak samodzielnie naprawić nieszczelną kabinę prysznicową

Czy Twoja łazienka jest oazą spokoju, czy wirującym wirem chaosu i brudu? Prawdopodobnie zależy to od tego, czy masz nieszczelny prysznic, więc decyzję pozostawiamy Tobie. Ale jeśli jesteś taki jak my, to ciągłe kapanie wody z okolic krawędzi jest OSTATNIĄ rzeczą, którą chciałbyś usłyszeć, biorąc prysznic lub myjąc ręce. Poza tym, to ciągłe bębnienie oznacza, że wilgoć w powietrzu ma również wrażenie, że zaraz znajdzie się na świeżo wypranych ubraniach.

Gdy tylko zdaliśmy sobie sprawę, że jest to problem nie do naprawienia, wiedzieliśmy, że musimy podjąć działania, aby uchronić się przed bardziej kosztownymi naprawami w przyszłości. Szybka naprawa była równie odświeżająca, jak sam problem – a zaufaj nam, gdy mówimy, że istnieje wiele szybkich rozwiązań, jeśli chodzi o naprawę przeciekającej kabiny prysznicowej.

Co powoduje przeciekanie kabiny prysznicowej?

Jest kilka rzeczy, które mogą powodować przeciekanie kabiny prysznicowej, w tym: – Otwór w ścianie w pobliżu prysznica, w którym zbiera się kondensacja. Jeśli zauważasz dużo wody wokół progu prysznica, być może masz problem z kondensacją. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest uszczelnienie tego miejsca lub zainstalowanie wentylatora wyciągowego. – Masz starszy prysznic, którego dno jest zardzewiałe.

Jeśli prysznic jest zardzewiały albo ma szorstką lub uszkodzoną podłogę, może to spowodować, że ściany prysznica również będą zardzewiałe. Aby rozwiązać ten problem, należy wyczyścić ściany i podłogę prysznica. – Głowica prysznica przecieka. Jeśli próbowałeś wyczyścić głowicę, ale wyciek nadal występuje, możesz spróbować wymienić głowicę na nową. – Uszczelka https://www.reahurt.pl/produkt/zobacz/632,uszczelka-dolna-do-kabiny-prysznicowej wokół kabiny prysznicowej jest pęknięta.

Jeśli zauważysz, że woda wypływa z okolic krawędzi kabiny prysznicowej, najprawdopodobniej uszczelka jest uszkodzona. – Odpływ prysznica jest zatkany. Jeśli prysznic jest zatkany przez łazienkowe śmieci, można odblokować odpływ za pomocą szczypiec.

Jak naprawić przeciekającą kabinę prysznicową?

Przeciekająca kabina prysznicowa to problem, który może naprawdę spustoszyć twoją codzienną rutynę kąpieli. Zacznijmy więc od naprawy przeciekającego prysznica. Najpierw należy sprawdzić, czy na ścianach kabiny prysznicowej nie ma rdzy lub uszkodzeń. Jeśli tak, usuń je za pomocą roztworu mydła do naczyń i wody. Należy również upewnić się, że dno prysznica jest gładkie i pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić podłogę.

Następnie należy sprawdzić głowicę prysznica, aby upewnić się, że nie przecieka. Jeśli jest, można spróbować wyczyścić ją roztworem białego octu i wody. Można też spróbować wymienić główkę prysznica na nową, jeśli tylko ona sprawia kłopoty.

Uszczelniacz do kabin prysznicowych

Istnieje kilka opcji uszczelniaczy w sprayu do kabin prysznicowych, ale nam najbardziej podoba się ten łatwy w użyciu od firmy Bostitch. Zaletą uszczelniacza w sprayu jest to, że jego instalacja wymaga tylko szybkiego spryskania. Po oczyszczeniu ścian i podłogi prysznica wystarczy rozpylić uszczelniacz na ściany i pozostawić go na kilka minut do wyschnięcia.

Następnie należy wyczyścić ściany i pozostawić uszczelniacz do wyschnięcia na noc. Rano będziesz gotowy do rozpoczęcia kąpieli ze spokojem, że twój prysznic jest zabezpieczony przed przeciekami i kondensacją.