Do łazienki

Rodzaje baterii do łazienki

Armatura łazienkowa to jeden z najważniejszych elementów. Decydując się na jej zakup, konsumenci będą chcieli postawić nie tylko na wygląd, ale także na żywotność. Tak, na pewno będzie liczyć się fakt, że coś będzie błyszczeć, ale nie można również zapomnieć o tym, iż coś musi nam długo służyć – w szczególności, że baterie łazienkowe są takim elementem, który nie jest wymieniany często.

Materiał wykonania

Podczas wyboru tego elementu do łazienki, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Do wyboru są te baterie łazienkowe, których powłoka wykonana jest ze stali, chromu lub też z satyny. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady oraz zalety.

Nieco droższe są baterie stylizowane oczywiście dostępne w ofercie hurtowni Rea Hurt, których wierzchnia powłoka wykonana jest z brązu, mosiądzu. Dostępne są również te, które wykonane są z tworzywa nieco podobnego w swym wyglądzie do miedzy. Konsumenci, którzy są bardziej wymagający, do wyboru mają nawet powłoki kolorowe, np. białe lub czarne. Dzięki nim można lepiej dopasować je do aranżacji całego pomieszczenia.

Rodzaje baterii łazienkowych

Oferta producentów jest niezwykle szeroka. Baterie łazienkowe można podzielić chociażby ze względu na ilość uchwytów, które posiadają. Najbardziej popularne to te, które posiadają po dwa uchwyty – od ciepłej i zimnej wody. Chociaż modele posiadające jeden uchwyt, są równie ciekawe i funkcjonalne.

Jakie jeszcze rodzaje baterii łazienkowych są dostępne? Oto kilka najciekawszych propozycji:

  • baterie naścienne,
  • baterie sztorcowe (stojące),
  • baterie termostatyczne wyposażone w podwójne pokrętła,
  • baterie podtynkowe ukryte w ścianie,
  • baterie bezdotykowe na fotokomórkę,
  • baterie eco-save ze specjalnym systemem wyposażonym w ogranicznik przepływu,
  • baterie z podświetlanym strumieniem LED.

Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego każdą z dostępnych opcji należy dokładnie przeanalizować, biorąc pod uwagę możliwości swojej łazienki. Na pewno znaczącym czynnikiem będą finanse. Te najnowsze i najciekawsze propozycje należą do najdroższych, a nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup.