Dekoracje

Salon w odcieniach szarości

W większości domów salon jest miejscem relaksu i oazą spokoju. Może być wykorzystywany codziennie lub służyć jedynie jako miejsce spotkań towarzyskich – na przykład z okazji ważnych uroczystości. Powinien wyglądać efektownie i stylowo, często więc wybiera się konkretną aranżację i konsekwentnie ją stosuje. Może to dotyczyć kolorystyki i stylu elementów wyposażenia.

Szare dodatki do salonu

Chłodne, delikatne i ponadczasowe barwy pasują do specyfiki salonu i mogą podobać się wielu osobom. Takim kolorem jest na przykład szary – różne odcienie szarości uczynią salon naprawdę wyjątkowym pomieszczeniem.

Ciemnoszare bądź stalowe narzuty do salonu uzupełni jaśniejszy akcent, na przykład:

  • srebrzysty koc syrenka;
  • podstawki na stolikach;
  • doniczki, w których stoją rośliny;
  • pomalowane na szaro meble.

Kolor kojarzy się z elegancją i spokojem – dużo łatwiej będzie odpocząć lub skupić się na rozmowie. Szare koce narzuty nie muszą być w tym samym odcieniu (https://tutumi.pl/dom/salon/narzuty-koce-do-salonu.html), dlatego też pokój nie będzie wyglądał smutno i jednolicie. Stosuje się różne wzory, desenie, kontrastowe pasy itd.

Dlaczego właśnie szary?

Szary to jeden z tych kolorów, które wyglądają dobrze o każdej porze roku i w przypadku niemalże dowolnego stylu. Może stanowić spokojne tło dla innych barw, dlatego też nie wymaga aż tak dużych umiejętności aranżacji, jak inne kolory. W sprzedaży można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych, szarych dodatków, jak wspomniane koce syrenki, czy też duży wybór koców i narzut. Do salonu warto wybrać te bardziej eleganckie, na przykład przetykane srebrną nitką bądź z delikatnym deseniem.

Jeśli chodzi o tkaninę, na narzutę do salonu świetnie nadają się wszystkie mięsiste i miękkie materiały, ale też delikatne i połyskujące – jak chociażby satyna. Warto dysponować kilkoma narzutami na zmianę, by lepiej dobrać właściwości tkaniny do pory roku i potrzeb użytkownika.