Do łazienki

Urządzamy łazienkę – na co zwrócić uwagę?

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję urządzać dom czy mieszkanie, z pewnością bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak trudna do aranżacji jest łazienka. Jest to zazwyczaj bardzo małe pomieszczenie, w którym gromadzimy mnóstwo rzeczy. Najważniejszymi elementami jest ceramika łazienkowa oraz armatura. Jak urządzić taką przestrzeń?

Przede wszystkim przestronność

Łazienka musi być przestronna, powinna pozwalać na swobodne poruszanie się po niej oraz korzystanie ze sprzętów typu umywalka czy muszla klozetowa. To, dlatego warto stawiać na jasne, stonowane kolory. Płytki łazienkowe powinny być w jednolitym kolorze, co dotyczy także fug, dzięki temu nie dzielimy pomieszczenia i przestrzeń wydaje się optycznie większa.

Muszle klozetowe i umywalki

Ceramika łazienkowa z pewnością musi mieć bardzo dobrą jakość, w innym przypadku długo nam nie posłuży. Po prostu zrobi się brzydka i łazienka nie będzie wyglądać estetycznie. Ważnym elementem jest umywalka, najlepiej wybrać taką nablatową, dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce na blacie, tam można na przykład ustawić kosmetyki. Muszle klozetowe – www.ekspercilazienek.pl/miski-toalety-wc to kolejna kluczowa sprawa, najlepiej zdecydować się na model podwieszany, który będzie łatwy do utrzymania w czystości, co jest ważne, poza tym bardzo łatwo będzie można umyć podłogę.

Jakie płytki wybrać?

Obecnie dużą popularnością cieszą się płytki mozaikowe, które prezentują się bardzo stylowo i oryginalnie. Tak czy inaczej, warto stawiać na jasne, stonowane płytki, które nie rozdziela fuga w innym kolorze. Nie jest prawdą, że w małej łazience nie można używać dużych płytek, ważne, żeby były jasne i żeby fuga była w takim samym kolorze.

Urządzanie łazienki nie jest łatwe, ale można z powodzeniem zaaranżować ją samodzielnie. W sieci jest mnóstwo inspiracji, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.