ogród

Węże ogrodowe – jak je wybierać?

Prawdopodobnie każdy posiadacz ogrodu ma w swoim składziku na narzędzia niejeden wąż ogrodowy. Prawdopodobnie żaden z nich jednak nie jest wybrany w odpowiedni sposób, ponieważ niewiele osób zwyczajnie wie, jakimi cechami dobry wąż powinien się charakteryzować. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, gdy kupuje się węże ogrodowe? Czy są jakieś ich cechy, które szczególnie mocno wpływać będą na wygodę ich użytkowania?

Jaka długość węża?

Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy kupuje się węże ogrodowe ze sklepu Ogrodniczy, to – jaka ma być jego długość. Jest to kwestia znacznie poważniejsza, niż może się wydawać. Wiele osób nie wie, jaką ich wąż powinien mieć długość, więc biorą najdłuższe dostępne w sklepie. Niesie to ze sobą kilka wad. Przede wszystkim zwyczajnie się przepłaca za coś, czego się i tak nie wykorzysta. Po drugie, taki wąż jest znacznie cięższy i bardziej niewygodny podczas codziennego użytkowania. Noszenie i rozwijanie kilkunastu metrów węża, podczas gdy potrzebuje się z niego zaledwie małego fragmentu, jest zwyczajnie nierozsądne. Warto więc poprawnie oszacować to, jak duży posiada się ogród i do jakich jego miejsc chce się z wężem dotrzeć i na podstawie tych szacunków wybrać odpowiedni dla siebie model.

Jaka średnica węża?

Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, jaka ma być średnica danego węża. Jest to szczególnie ważne w przypadku długich modeli, ponieważ im będzie on dłuższy, tym spada ciśnienie wody na jego końcu. Problem ten da się nieco rozwiązać zastosowaną końcówką, lecz nic nie zapewni lepszego ciśnienia wody niż odpowiednio dobrana średnica węża. Wszystko tym wypadku zależy oczywiście od tego, jakie się będzie miało zastosowanie dla kupowanego węża, lecz lepiej jest zapytać sprzedawcę o jego średnicę, aby używanie danego modelu było jak najwygodniejsze.

Materiał wykonania

Na samym końcu dobrze jeszcze zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału będzie wykonany kupowany wąż. Wpływać to będzie oczywiście nie na jego wygląd i stronę estetyczną, lecz na wytrzymałość. Warto więc kupić model nieco droższy i mieć pewność jego jakości.