Remont i wykończenie

Wybieramy płytki do nowoczesnego mieszkania

Obecnie w aranżacji wnętrz stawia się nie tylko na efektowny wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Dlatego też bardzo często projektanci i architekci skupiają się na materiałach, które są łatwe w czyszczeniu. Należą do nich przede wszystkim płytki podłogowe do kuchni i łazienki, które nierzadko spotkać można także w korytarzu i jadalni.

oktagonalne kafle na podłogę

Funkcjonalne wnętrze z pięknymi płytkami podłogowymi

Wybór płytek podłogowych jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla amatorów, ale także profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się wystrojem wnętrz. Co prawda rynek obfituje w różnorodne wzory, rozmiary oraz materiały, z którego są wykonane płytki, jednak trudno jest podjąć decyzję co do wyboru odpowiedniego modelu. Niektóre płytki mają strukturę drewna inne marmuru, a jeszcze inne gresu szkliwionego. Jest to materiał idealnie nadający się do każdego typu ogrzewania, w tym podłogowego. Płytka jest tworzywem trwałym, nie ulega odkształceniom i można ją łatwo umyć. Producenci, wychodząc na przekór wymaganiom klientów starają się tworzyć coraz to nowe wzory.

Oryginalny design oktagonalnych płytek podłogowych

Obecnie zyskują popularność estetycznie wyglądające oktagonalne kafle. Są tworzone na wzór ośmiokątnych figur geometrycznych, które połączone są ze sobą niewielkimi rombami w kontrastującym kolorze. Dla nadania dodatkowego efektu wizualnego możemy przy brzegu podłogi położyć listwy w kolorze małych elementów. Nada to podłodze elegancji i dobrego stylu, a nierzadko pozwoli oddzielić np. część kuchenną od części jadalnianej, jeśli nasze mieszkanie to typowy open space. Jeżeli zależy nam, aby nasze pomieszczenie j. łazienka odróżniało się od innych możemy zastosować odwrócone kolory płytek oktagonalnych, gdzie większa płytka jest czarna, natomiast znajdujące się koło niej narożniki mają barwę bieli.